top of page

Анонімні нікотинозалежні
Як це працює

 

Новачки часто приходять до нас, боячись, що вони не зможуть припинити курити. Їх цікавить механізм роботи НікА. Ми любимо повторювати на наших зустрічах: це працює, якщо ви над цим працюєте.

На власному досвіді ми переконалися — багато чого залежить саме від нашого власного настрою. Є три основні принципи роботи програми:

 

Чесність, Відкритість та Готовність до змін

(англ. H.O.W. = Honesty, Openness, & Willingness)

 

Чесність — протиотрута від брехні, якою ми годували себе довгі роки, вигадуючи відмовки та виправдання нашої нікотинової залежності.

Відкритість — це наш шлях до самопізнання, який дає нам можливість розкрити самих себе та свій потенціал. На цьому шляху ми виявляємо всі ті негативні поняття, які свого часу вплинули на наше уявлення про самих себе і навколишній світ. Чим більше ми відкриті та чесні із собою, тим більше ми починаємо довіряти собі. Відкритість дозволяє нам сприймати мудрість програми, отримувати підтримку наших товаришів спільноти та турботу з боку Вищої сили. Відкритий розум відкриває нові здібності. Відкритість народжує мужність, необхідну для змін.

Готовність до змін змушує нас діяти. Дія народжує надію, досліджує можливості та надихає нас на подолання сумнівів та страхів, які у минулому тримали нас у полоні. Готовність до змін дозволяє нам відкрити для себе дари одужання: свободу, радість та внутрішній спокій. Цей процес починається з того моменту, коли новачок переступає поріг зборів, де його тепло вітають.

Єдиною умовою членства є бажання
припинити вживати нікотин

(див. буклет «Звернення до новачка і про спонсорство в Анонімних Нікотинозалежних», глави Вітання та Запрошення до участі).

На наших зустрічах новачки отримують доступ до інформації про нашу боротьбу з нікотином, відмову від неї та свободу одужання із перших рук.

Частково ця боротьба була обумовлена ​​нашими попередніми спробами, де основною зброєю проти речовини, що викликає сильне звикання, була тільки наша власна сила волі. Нікотин сильно змінює хімічний склад областей головного мозку, які відповідають за функції поведінки, мислення та пам’ять.

Ми дійшли розуміння того, що відмова від боротьби дозволяє нам звільнитися від неефективних спроб, які ми зробили раніше. Відмовляючись від боротьби, ми відкриваємо себе до нових способів: до того, що пропонує програма і робимо себе відкритими для турботи та допомоги від Вищої Сили.

Свобода, досягнута членами нашої спільноти, надихає і є прикладом того, що програма працює, якщо ми над нею працюємо.

Ми працюємо, довіряючи програмі та її інструментам (див. буклет «Анонімні Нікотинозалежні: програма та її інструменти»). Замість нікотину Анонімні Нікотинозалежні пропонують використовувати Дванадцять Кроків і п’ять інструментів. Ми дійшли висновку, що нам вдається досягти набагато кращих результатів, якщо ми зосереджуватимемо свою увагу не на проблемі, а на її вирішенні.

Ми зустрічаємось у групах, де ми ділимося один з одним своїм досвідом, силами та надіями. Спільні сили та надії групи дають силу та надію кожному індивідуальному учаснику у процесі досягнення повної свободи від нікотинової залежності.

Одужання — це процес. Кожен може працювати за цією ненав'язливою програмою у своєму темпі. Наша Спільнота пропонує програму взаємної підтримки. Новачки допомагають групі «дотримуватися витоків», нагадуючи іншим про те, як вони починали. Новачки відкривають для себе, що вплив нікотину на їхнє життя зовсім не унікальний і що вони не самотні. Вирішальним фактором у процесі одужання від нікотинової залежності є можливість контакту з іншими учасниками спільноти — чи по телефону, чи електронною поштою.

Спершу багато хто з нас був не зовсім впевнений з приводу деяких кроків програми або використання всіх її інструментів. Деякі хотіли полегшити собі завдання. Однак наш досвід показав, що для повного позбавлення від нікотинової залежності нам необхідно бути готовими йти в будь-яку далечінь, якщо потрібно.

Легкий шлях не призводить до мети. Ми досягли поворотного моменту і Кроки вказали напрямок, в якому ми повинні були далі рухатися — лише духовний підхід допоможе досягти повної свободи від нікотинової залежності та її рецидивів надалі.

Дванадцять Кроків

Ось Кроки*, які пропонуються як програма одужання, і ми працюємо по Кроках по одному дню за раз:

Крок 1. Ми визнали своє безсилля перед нікотином — що наші життя стали некерованими.

Крок 2. Прийшли до переконання, що Сила, могутніша, ніж ми самі, може повернути нас до здорового глузду.

Крок 3. Вирішили доручити нашу волю і наші життя турботі Бога, як ми розуміли Його.

Крок 4. Провели ретельну та безстрашну моральну інвентаризацію самих себе

Крок 5. Визнали перед Богом, собою та іншою людиною справжню природу наших помилок.

Крок 6. Повністю підготували себе до того, щоб Бог позбавив нас від усіх наших недоліків.

Крок 7. Смиренно просили Його виправити наші вади.

Крок 8. Склали список усіх людей, кому ми зашкодили, і здобули готовність відшкодувати їм усім збитки.

Крок 9. Безпосередньо відшкодовували заподіяні цим людям збитки, де це було можливо, крім тих випадків, коли це могло зашкодити їм або комусь ще.

Крок 10. Продовжували проводити особисту інвентаризацію і, коли робили помилки, одразу ж визнавали це.

Крок 11. Прагнули шляхом молитви та медитації покращити свій усвідомлений контакт з Богом, як ми розуміли Його, молячись лише про знання Його волі для нас та про сили для її виконання.

Крок 12. Відчувши духовне пробудження в результаті цих кроків, ми намагалися нести цю звістку тим, хто вживає нікотин, і застосовувати ці принципи у всіх наших справах.

Спочатку багато хто з нас вважав, що вимоги програми занадто високі. Якщо ви теж замислюєтеся про це, то не засмучуйтесь. Спочатку можна просто слухати досвід інших, а потім розповісти про себе. Ознайомтесь з нашою літературою, використовуйте список телефонів, знайдіть спонсора. Згодом почніть служити нашій спільній справі та максимально практикуйте принципи програми у вашому повсякденному житті. Ми претендуємо лише на прогрес, а не на досконалість. Продовжуйте розпочате та приходьте на збори.

Процес усвідомлення та віри у Вищу Силу проявляється у кожного по-різному. Для деяких сама група може уособлювати собою найвищу силу. Наша відкритість для турботи з боку Вищої Сили є одним із духовних принципів, який вже багатьом допоміг у психічному та фізичному одужанні від нікотинової залежності.

Дванадцять Кроків, спільно з нашими особистими розповідями про нікотинову залежність та одужання, розкривають три основні істини:

  • ми були залежні від нікотину, і це загрожувало нашому життю;

  • ми не могли перестати курити самотужки;

  • Сила, більш могутня, ніж ми, зможе допомогти нам, якщо ми шукатимемо цієї допомоги в спільноті таких же нікотинозалежних, як ми.

 

За допомогою цієї програми одужання та підтримці нашої Спільноти та Вищої Сили ми знайшли спосіб як можна жити без нікотину. Це проклало нам шлях до нової свободи і, зрештою, це працює для нас.

*Дванадцять Кроків передруковані та використані з дозволу міжнародної корпорації Співтовариства Анонімних Алкоголіків. Дозвіл на передрук та використання Дванадцяти Кроків не означає причетність AA до цієї програми. AA — це програма лікування від алкогольної залежності. Використання Дванадцяти Кроків НікА у зв'язку з програмой та діяльністю спільноти, здійснюється за аналогією АА, але воно вирішує й інші проблеми, якщо не мається на увазі протилежне.

bottom of page