top of page

ПРОГРАМА ТА ЇЇ ІНСТРУМЕНТИ

человек подбегая шаги

Програма

Дванадцять Кроків

З дозволу Анонімних Алкоголіків, Дванадцять Кроків були адаптовані для програми анонімних нікотинозалежних. Дванадцять Кроків висвітлюють духовні аспекти програми одужання. Початківцям особливо важливо вивчити, зрозуміти і отримати для себе користь перших трьох кроків. Приймаючи своє безсилля перед нікотином, приходячи до віри в Силу, більш могутню, ніж ми, і ухвалюючи рішення доручити нашу волю і наше життя турботі цієї Сили, ми робимо перші три кроки на шляху до свободи. Так ми здобуваємо свободу і впускаємо у своє життя здоров'я, розсудливість та душевний спокій.

Кроки — це процес самопізнання; подорож до духовної гармонії. Вони є серцем програми. Програма багато пропонує і нічого не вимагає, окрім бажання жити вільним від нікотину життям. Багато хто з нас вважає, що чим довше ми залишаємося чистими, тим більш потрібними є кроки. Адже нам все більше хочеться покращити якість життя. Це процес, який кожен проходить у своєму власному темпі. Спільнота заохочує одужання, але не вимагає її.

Дванадцять Традицій

Дванадцять Традицій формують Спільноту загалом і забезпечують її єдність. Вони направляють нас на шлях, який багато років працював для багатьох людей, приводячи їх до одужання. У Традиціях йдеться про нашу головну мету — щоб ті, хто шукає одужання, почули нас, а ми змогли допомогти їм.

За допомогою Традицій всі групи НікА працюють за єдиними основними законами. Анонімність та конфіденційність – необхідні частини цієї програми. Вони забезпечують безпеку особистої інформації кожного учасника Співтовариства та захищають Спільноту загалом від суперечок та пліток.

Мудрість Традицій може стати в нагоді, коли ви взаємодієте в інших ситуаціях, наприклад, у сім'ї, на роботі та інших спільнотах. Традиції особливо допомогли тим, чия залежність в певний час зробила некерованим життя. Натомість, Традиції створили міцний фундамент для довгого життя Співтовариства взаємної підтримки.

Інструменти

Збори

Сила зборів — у групі підтримки. Неможливо не помітити разючу схожість нашого минулого досвіду і єдину мету — свободу від нікотину. На зборах ми ділимося нашим досвідом, силою та надією. Більшість з нас помітили, що якимось чином на кожному без винятку зібранні хоча б щось із сказаного неодмінно торкається нашого серця. Хтось покаже нам шлях досягнення сили проти однієї ж тієї слабкості, яка довгий час знесилювала; хтось, хто казався раніше абсолютно безнадійним, надихнувся і вже підпалив ґнот нашої власної надії; хтось посміявся з труднощів і нагадав нам, що не варто сприймати життя надто серйозно.

Збори – потужний інструмент програми. Регулярно відвідуючи їх, ми зміцнюємо наше рішення та зобов'язання жити без нікотину. Ми знаходимо прийняття та підтримку, коли висловлюємося в середовищі, де немає пліток, критики та непроханих порад. Ми вчимося зосереджуватися на собі та ділитися власним досвідом чесно та з любов'ю. Нам не потрібно аналізувати процес одужання.

Ми просто знаємо, що це працює і тому продовжуємо приходити на збори!

Список телефонів

Список телефонів включає імена та телефони всіх учасників групи, хто готовий запропонувати підтримку у перервах між зборами. Якщо на зборах видається список телефонів, то в рамках загального етикету прийнято телефонувати вдень або ввечері. Але, якщо у вас виникла ситуація, в якій вам конче потрібна підтримка для збереження чистоти, можна зателефонувати навіть у неурочний час. Деякі групи також включають адресу електронної пошти.

 

Література

Наша література складається з:

  • буклетів;

  • книг:

Анонімні Нікотинозалежні,

Робочий Зошит з Кроків НікА;

  • щоденних роздумів:

Рік чудес,

90 днів 90 пройдених шляхів;

  • буклет для новачка;

  • Дванадцять Традицій.

 

Ці матеріали були написані нікотинозалежними в рамках добровільного служіння. Вся література з логотипом Анонімних Нікотинозалежних була схвалена Світовою Конференцією з обслуговування. Буклети висвітлюють низку питань та пояснюють деякі аспекти програми одужання. Книга «Анонімні Нікотинозалежні» складається з глави «Наша історія», опитувальника та докладних текстів про кожен із Дванадцятьох Кроків та кожну з Дванадцятьох Традицій.

Новачкам пропонується прочитати якнайбільше літератури, яка їх зацікавила. Ми знаходимо, що на різних етапах чистоти читання відкриваються нові фарби на палітрі одужання, які приводять до нових усвідомлень.

Спонсорство

Спонсори (наставники) — це учасники Співтовариства, які стійкі в чистоті та готові ділитися своїм досвідом з учасником. Ці люди застосовують Дванадцять Кроків у всіх своїх справах так старанно, як тільки можуть. Спонсори виступають як провідники з позиції свого досвіду у фізичному, емоційному та духовному аспектах одужання. Спонсор передає те, що отримав від інших у цій програмі далі, розуміючи, що це і є найкращий спосіб зберегти свій власний дар одужання.

Щоб знайти спонсора, ви можете звернутись після зборів до когось, хто, на вашу думку, зможе допомогти вам досягти тривалої чистоти. Якщо після кількох зборів вам все ще не вдалося домовитися з кимось про спонсорство, поспілкуйтеся з ведучим. Він може запропонувати когось на роль вашого спонсора. У деяких випадках можна домовитись про тимчасове спонсорство. Кожен вирішує для себе. Можна навіть домовитися про спонсорство телефоном, якщо немає можливості спілкуватися особисто.

 

Служіння

Мета нашої Спільноти — нести звістку свободи від нікотину тим нікотинозалежним, які ще страждають. Ми шукаємо способи інформувати людей, що існує спільнота НікА. Тим не менш, ми пам'ятаємо, що наша програма ґрунтується на привабливості наших ідей, а не на пропаганді. Ми не намагаємося примусити будь-кого, ми лише інформуємо. Будь-яке служіння, нехай навіть найменше, яке допомагає донести звістку про свободу від нікотину іншому залежному, який все ще страждає, підвищує якість нашого власного одужання.

Бути присутнім на зборах і ділитися досвідом, силою та надією — найважливіше служіння в донесенні звістки. Окрім цього, існує безліч інших служінь — як на живих групах, так і на зібраннях онлайн, які можна зробити на знак подяки за дар свободи від нікотину, який ми щедро отримали. Ми можемо зробити те, що в наших силах. І в міру того, як ми віддаємо, ми ї отримуємо, і це вчить нас тому, що служіння є одним із цінних інструментів одужання.

bottom of page