top of page

Що таке утримання?

Оновлено: 15 трав. 2022 р.

Що таке помірність?


Анонімні Нікотинозалежні визначають помірність як стан, коли людина скорочує вживання нікотину до нуля. Помірність вже є свободою від нікотину в будь-якій формі.

Це визначення прийнято груповою свідомістю на Всесвітній Конференції з Обслуговування Анонімних Курців у Сан-Франциско в 1988 році, де відбулося обговорення питання нікотинової жуйки (єдиного на той момент «замінника» куріння). Згодом з'явилися й інші замінники. Як Спільнота, Всесвітній офіс обслуговування НікА не має якоїсь певної думки відносно будь-якого з цих засобів, як і будь-якого іншого способу кинути вживати нікотин, зокрема, гіпнозу, безнікотинової терапії, лікарських препаратах та акупунктура.


Але ми безсумнівно віримо духу нашої Третьої Традиції, яка свідчить, що єдиною умовою для членства в Анонімних Нікотинозалежних є бажання перестати вживати нікотин. Для відвідування зборів та участі в нашому Співтоваристві не обов'язково, щоб ви вже перестали вживати нікотин.


Трішки історії


У 1988 році на Всесвітній Конференції з Обслуговування Анонімних Нікотинозалежних (у ті часи наше співтовариство ще називалося «Анонімні Курці») груповою свідомістю було сформульовано твердження: «Чистота від куріння (smobriety) починається тоді, коли людина відмовляється від усіх форм вживання».


На той час використовувався вираз «Чистота від куріння», що визначав стан перебування у процесі одужання від цієї залежності. Проте цей вираз вносив плутанину, оскільки означав, що нашою метою є саме відмова від куріння. Тому багато хто уникав використовувати цей вираз, і замість нього вживали такі терміни як «помірність» та «одужання», щоб передати концепцію програми.


Ясність у цьому питанні дуже важлива, адже допомагає групам чітко визначати, що таке помірність. На деяких групах, наприклад, використовуються значки та медальки для позначення людей, які знайшли свободу від нікотину та підтримують утримання довготривалий час. Незалежно від методу, яким кожна людина досягає цієї мети, критично важливо, що ми спонукаємо та підтримуємо тих, хто намагається припинити вживати нікотин, методами, що відповідають нашим Традиціям, як написано нижче:


Традиція 1


Наше спільне благополуччя має стояти на першому місці; особисте одужання залежить від єдності НікА.


Ми пропонуємо духовний шлях набуття та подальшої підтримки свободи від нікотину. Якби на одній групі термін помірності від нікотину починався з моменту останньої цигарки, а на іншій — з моменту, коли людина перестала використовувати будь-які методи вживання нікотину, то ми не були б єдиними. Особливо це могло б збентежити новачків, які відвідують збори різних груп із різними поглядами на утримання.


Традиція 3

Єдина умова для того, щоб стати членом НікА — це бажання припинити вживати нікотин.


Наш духовний підхід до свободи від нікотину вчить нас не засуджувати інших людей, які ще страждають, за методи, які вони використовують у спробах здобути свободу.


Ми вітаємо всіх, хто ще курить, нюхає або жує тютюн, використовує електронні сигарети, замінники нікотину або інші способи його вживання. Але це не означає, що ми заохочуємо цих людей і далі дотримуватися їхніх поглядів. Вживання смертоносного наркотику в будь-якій формі не є помірністю.


Деякі з нас бояться образити або збентежити тих, хто клеїть пластирі або використовують інші способи доставки нікотину, не визнаючи їх чистими. А ті, хто ще вживає нікотин в якійсь альтернативній формі, можуть на це дійсно ображатися. Проте багато залежних говорять, що для них було важливо отримати від групи чітке визначення помірності і, що згодом це підштовхнуло їх до того, щоб врешті-решт отримати повну свободу від нікотину.


Традиція 4

Кожна група має бути повністю самостійною, за винятком справ, що стосуються інших груп або НікА, в цілому.


Багато хто цитує цю традицію, маючи на увазі, що вона дозволяє групі приймати власні рішення щодо помірності. Хоча кожна група справді автономна, ця концепція стосується лише тих сфер, які не торкаються інших груп та спільноти в цілому.


Знову ж таки, візьмемо для прикладу новачка, оскільки він — найголовніша особистість нашої спільноти. Тож яку звістку ми зможемо нести, коли позиція відносно такого фундаментального питання, як це, неоднакова на всіх групах?


За дотримання принципів програми одужання відповідає Всесвітній Офіс обслуговування НікА. Тому ми не маємо права вважати будь-яку альтернативну форму вживання нікотину помірністю.


Традиція 5

Кожна група має одну головну мету — донести наші ідеї до тих залежних від нікотину, які все ще страждають.


Роль групи полягає в тому, щоб надавати новачкові інформацію та підтримку. Деякі люди, хто приходять на збори НікА, можуть не знати про те, що нікотин викликає сильне звикання, і про те, що зміна однієї форми вживання на іншу не те, чого ми намагаємося досягти. Головною метою групи є чітко прояснити головну мету спільноти: зцілитися від пристрасті до цієї дуже потужної речовини, незалежно від способу вживання.

 

Матеріали було взято із сайта https://www.nicotine-anonymous.org/

При копіюванні або передруку обов'язкова наявність активного посилання на це джерело.


Оригінали текстів були адаптовані на українську мову членами спільноти НікА в Україні.44 перегляди0 коментарів

Commentaires


bottom of page